Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 20 grudzień 2021 10:46

Serwery PowerEdge 15. Generacji — nowość w ofercie Dell

Marka Dell znana jest na świecie ze względu na innowacyjne rozwiązania technologiczne, a także proponowanie klientom solidnych i wytrzymałych urządzeń. Z roku na rok marka poszerza swój asortyment i dostosowuje ofertę do możliwości nowych technologii. Marka Dell zdecydowała się na usprawnienia serwerów EMC PowerEdge, których odświeżona linia modeli R750xs, R650xs, R550, R450 oraz PowerEdge XR11 i XR12 jest dostępna w sprzedaży od drugiego kwartału 2021 roku. Sprawdź wszystkie funkcjonalności i możliwości, jakie oferują najnowsze rozwiązania od marki Dell!

 

Serwer Dell EMC PowerEdge R750xs

Do grona nowych rozwiązań marki Dell można zaliczyć serwer Dell EMC PowerEdge R750xs, czyli serwer zasilany przez procesory trzeciej generacji. Dwuprocesorowy serwer sprawdzi się w przypadku nowych i wymagających obciążeń GPU. Serwer obsługuje 8 kanałów oraz do 32 modułów DIMM DDR4 przy prędkości DIMM 3200 MT/s.

 

Serwer Dell EMC PowerEdge R650xs

Kolejnym serwerem na liście jest Dell EMC PowerEdge R650xs. Czym wyróżnia się ten model? Procesor wyposażony jest w skalowalny procesor Intel® Xeon® trzeciej generacji i przeznaczony do montażu w szafie serwerowej w obudowie 1U. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku rozbudowanej obsługi zarządzania skryptami dla iDRAC9 z Lifecycle Controller i Redfish API. Serwer Dell EMC PowerEdge R650xs wyróżnia się wysoką jakością, większą wydajnością i atrakcyjną ceną.

 

Serwer Dell EMC PowerEdge R550

Do grona innowacyjnych rozwiązań dołącza również Serwer Dell EMC PowerEdge R550, czyli serwer klasy podstawowej, który został wyposażony w 2 gniazda i  zoptymalizowany pod kątem pamięci masowej. Warto mieć na uwadze, że serwer obsługuje do 8 nośników 3,5" lub 16 o pojemności 2,5" i sprawdzi się jako rozwiązanie dla małych i średnich firm - zarówno do infrastruktury, jak i wizualizacji.

 

Serwer Dell EMC PowerEdge R450

Na liście innowacyjnych rozwiązań marki Dell można znaleźć również serwer Dell EMC PowerEdge R450, który obsługuje do 8 nośników 2,5" lub 4x 3,5" SAS/SATA. Tym, co go wyróżnia, jest rozbudowana obsługa zarządzania i skryptów. Serwer został wyposażony procesor trzeciej generacji Intel® Xeon® Scalable. Kompaktowy i stosunkowo niedrogi serwer sprawdzi się idealnie do zadań ściśle związanych z infrastrukturą IT.

 

cmdDo grona nowości od Dell zalicza się również serwery Dell EMC PowerEdge XR11 i XR12, których znakiem rozpoznawczym jest wzmocniona, odporna na różne warunki konstrukcja. Zapewniają one bezpieczeństwo operacji i wydajność. Co więcej, urządzenia zostały wyposażone w skalowalne procesory Intel® Xeon® trzeciej generacji z maksymalnie 36 rdzeniami na procesor. Serwery swoje zastosowanie znalazły m.in.: w handlu detalicznym - np. w punktach sprzedaży i urządzeniach IoT, jak i podczas analizy danych i procesu agregacji.

 

W tym miejscu warto odpowiedzieć na pytanie: czym wyróżnia się nowa generacja serwerów Dell EMC Power Edge? Przede wszystkim innowacyjnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami, które charakteryzują się najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Jedno jest pewne. To urządzenia, na które z pewnością warto zwrócić uwagę.

 

Zobacz również, jak działa stworzony przez nas konfigurator systemów Dell lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.