Image
DOSTAWCA NOWOCZESNYCH

USŁUG INFORMATYCZNYCH

Jesteśmy partnerem

Image
środa, 08 czerwiec 2022 08:22

Michał Gazda odpowiada na pytania dotyczące finansowania projektów IT

 

Zapraszamy do przeczytania pierwszej części wywiadu Marcina Rudzińskiego z Michałem Gazdą na temat finansowania projektów IT.

Czy to prawda, że Dell Technologies posiada swoją własną instytucję do finansowania projektów?

Zgadza się, Dell Financial service, jest to nic innego jak Dell Bank. I faktycznie marka DELL, tworząc organizację jaką jest Dell Technologies, stara się zaproponować swoim klientom w zasadzie pełne spektrum usług. Począwszy od produkcji sprzętu, jak i oczywiście szeregu usług dodatkowych, które pozwalają klientom po pierwsze w doborze sprzętu, ale również całej wymianie infrastruktury, a więc w tym również finansowaniu.

 

Jakie możliwości oferuje Dell Technologies jeśli chodzi o finansowanie projektów informatycznych?

W zasadzie bardzo podobne, jak i branża samochodowa. Pamiętajmy o tym, że czasy się zmieniają. I to dobrze, bo klienci – szczególnie nasi klienci – zaczynają coraz częściej korzystać z usług finansowania i traktować sprzęt IT jako narzędzie pracy, który po okresie 3/4/5 lat dzierżawy po prostu wymieniają na nowe. Nie dlatego, że się psuje lub brzydko wygląda, ale przede wszystkim zależy im na tym, żeby mieć jak najnowszy, najsprawniejszy, najwydajniejszy sprzęt, na którym będą pracowali. Więc oczywiście to cały czas się zmienia i te trendy również na szczęście są widoczne w branży IT.

 

Czy warto korzystać z zewnętrznego finansowania czy jednak lepiej wykonać to z własnych środków?

Powiem przewrotnie, dyrektorzy finansowi, szczególnie w dzisiejszych czasach, bardzo chętnie posiłkują się zewnętrznym finansowaniem z kilku względów. Przede wszystkim istotne jest to, że mamy takie czasy, w których nie wiemy, co się będzie działo na rynku za rok, za dwa lata. A więc pieniądze, które mogliby potencjalnie przeznaczyć na zakup środków trwałych czy sprzętu IT starają się gromadzić na przyszłe, być może gorsze czasy. Natomiast z drugiej strony, jeśli chodzi o nasze programy, które oferujemy naszym klientom, to są programy, które są zawsze oparte na stałych równych ratach w całym okresie użytkowania sprzętu. A za tym dają im komfort zarządzania środkami pieniężnymi w organizacji i być może dlatego są bardzo lubianymi formami finansowania infrastruktury, szczególnie  IT,  w dzisiejszych czasach.

 

Czy decyzje rady polityki pieniężnej, będą miały wpływ na wzrost lub spadek rat ?

Powiem przewrotnie ani decyzje RPP, ani prezesa Glapińskiego w żaden sposób nie będą miały na to wpływu. Ponieważ nasze programy są oparte, tak jak zaznaczyłem, na stałych i równych ratach w całym okresie trwania. Czy finansowania klasycznego, które zakończy się 1%-wym wykupem, czy w przypadku, chociażby cztero-, pięcio- lub trzyletniej dzierżawy sprzętu. A zatem stopy procentowe są nam niegroźne.

 

Czym wyróżnia się oferta Dell Financial Services na tle ofert dostępnych na rynku?

25 lat temu powstaliśmy z myślą o tym, by wspierać przede wszystkim produkcję i kolegów z DELL’a i Dell Technologies. Powstaliśmy po to, żeby finansować wszystkie projekty IT, nie tylko infrastrukturę, ale również oprogramowanie i wszystkie koszty, które są związane z szeroko pojętym projektem IT. A więc jedną z najistotniejszych kwestii, która odróżnia nas od naszej konkurencji, jest to, że mamy technikę, znamy potrzeby, wiemy jaki sprzęt finansujemy, wiemy jaką on będzie miał wartość za 3/4/5 lat, wiemy, że projekt IT to nie tylko sprzęt, który w zasadzie każdy może sfinansować, ale są to również koszty około sprzętowe (wdrożenie, szkolenie, licencje – pozwalają na poprawne funkcjonowanie całego środowiska). A więc tak na dobrą sprawę te doświadczenia, które zdobyliśmy, to jest coś, co nas wyróżnia i co pozwala nam nie bać się całych projektów i finansować je z sukcesem.  

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę https://www.itpunkt.pl/finansowanie lub napisz do naszych ekspertów na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Nasi klienci :

Nasi partnerzy :

Centrala ITPunkt

41-700 Ruda Śląska, ul. Szyb Walenty 26A

Oddział Wrocław

54-203 Wrocław,
ul. Legnicka 57W/13
tel. +48 32 797 0320 w. 5
fax +48 32 797 0319

Oddział Kraków

31-416 Kraków,
ul. Dobrego Pasterza 13/4
tel. +48 32 797 0320 w. 4
fax +48 32 797 0319

Oddział Warszawa

02-660 Warszawa,
ul. Irysowa 7
tel. +48 32 797 0320 w. 3
fax +48 32 797 0319

Oddział Poznań

61-693 Poznań,
ul. Piątkowska 173
tel. +48 790 290 623

© Copyright 2022 ITPUNKT sp z o.o. . All Rights Reserved.