Image
DOSTAWCA NOWOCZESNYCH

USŁUG INFORMATYCZNYCH

Jesteśmy partnerem

Image
piątek, 21 lipiec 2023 10:00

Ekspert Jakub Wypych recenzuje baramundi Management Suite, czyli narzędzie do zarządzania urządzeniami końcowymi

Automatyzacja środowisk IT w obecnych czasach to standardowa procedura, jeśli dana organizacja chce iść z duchem czasu, a co za tym idzie – zwiększyć jej potencjał przekładający się rzecz jasna na wyniki sprzedażowe. Takie rozwiązanie pozwala również zoptymalizować pracę działu IT – skupić się na ważnych czynnościach, a te bardziej rutynowe „oddać” technologii. 

Automatyzacja dotyczy również działania urządzeń końcowych – nie tylko oczywistego komputera, ale także takich sprzętów, jak drukarka czy skaner. Z pomocą przychodzi rozwiązanie baramundi Management Suite, które już teraz mogę uznać za korzystne. Dlaczego? 

Zacznijmy od początku, czyli baramundi Management Suite – co to jest i jak działa?

System baramundi Management Suite to narzędzie służące do zarządzania cyklem życia stacji końcowych, takich jak komputery, drukarki czy skanery. Warto również dodać, że jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi – tabletami i smartfonami. Oprócz zarządzania zajmuje się też ochroną powyższego sprzętu. Jak to działa? System składa się z modułów, które współpracują ze sobą i uzupełniają się za pośrednictwem jednego, scentralizowanego serwera. W ofercie znajduje się 20 modułów pogrupowanych na 8 kategorii (np. Inwentaryzacja, Instalacja, Zabezpieczenie, Zarządzanie urządzeniami mobilnymi itp.). To użytkownik decyduje, z jakich konkretnie modułów chce korzystać – i tylko za taką licencję płaci. Oczywiście rozwiązanie jest na tyle elastyczne, że jeśli tylko zajdzie taka potrzeba w przyszłości, użytkownik może dokupić licencje na pozostałe moduły bez żadnych ograniczeń pojemnościowych czy czasowych.

Dlaczego uważam, że baramundi Management Suite to nowoczesne narzędzie warte wdrożenia?

Myślę, że jedną z jego głównych zalet jest intuicyjność i prostota (przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów wszystkich procesów). Dzięki jednemu pakietowi można zarządzać wszystkimi rodzajami urządzeń końcowych w sposób spójny i ciągły. A to wszystko z poziomu jednego interfejsu (niezależnie od systemu operacyjnego), wspólnej struktury na wszystkich platformach oraz jednej bazy danych. Cóż za wygoda!

Najbardziej lubię rozwiązania, które ułatwiają pracę, a przy tym ją ochraniają. I tak jest w przypadku baramundi Management Suite – taka zrównoważona optymalizacja urządzeń pozwala na ich lepszą kontrolę, co w rezultacie przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo. Korzystanie z wyłącznie dozwolonych modułów oznacza po prostu lepszą ochronę danych.

Na koniec zostawiam wisienkę na torcie, czyli możliwość konsultacji ze specjalistami baramundi. Eksperci doradzą, w jaki sposób zharmonizować narzędzie z bieżącą pracą działu IT i możliwościami danej infrastruktury – tak, aby wszystko było przemyślane i wydobywało 100% potencjał ze współpracy na linii narzędzie-infrastruktura IT. Tu nie ma miejsca na przypadki!

baramundi Management Suite - podsumowanie

Zgodnie z powyższym śmiało stwierdzam, że narzędzie baramundi Management Suite zasługuje przynajmniej na uwagę. Lubię praktyczne, nowoczesne rozwiązania, które w pewnym stopniu odciążają moich klientów, zajmują się za nich tymi „przyziemnymi” kwestiami, a tym samym – dają im możliwości czasowe i finansowe na realizację bardziej innowacyjnych pomysłów. Niniejszy artykuł jest jedynie krótką recenzją tego systemu – chętnie opowiem więcej w indywidualnej rozmowie! Zapraszam do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Nasi klienci :

Nasi partnerzy :

Centrala ITPunkt

40-322 Katowice, ul. Wandy 18A

Oddział Wrocław

54-203 Wrocław,
ul. Legnicka 57W/13
tel. +48 32 797 0320 w. 5
fax +48 32 797 0319

Oddział Kraków

31-416 Kraków,
ul. Dobrego Pasterza 13/4
tel. +48 32 797 0320 w. 4
fax +48 32 797 0319

Oddział Warszawa

02-660 Warszawa,
ul. Irysowa 7
tel. +48 32 797 0320 w. 3
fax +48 32 797 0319

Oddział Poznań

61-693 Poznań,
ul. Piątkowska 173
tel. +48 790 290 623

© Copyright 2023 ITPUNKT sp z o.o. . All Rights Reserved.