Image
DOSTAWCA NOWOCZESNYCH

USŁUG INFORMATYCZNYCH

Jesteśmy partnerem

Image
poniedziałek, 14 sierpień 2023 09:41

Ekspert Mateusz Klimczok opowiada o rozwiązaniu Aurora BaaS, czyli Backup as a Service

Tworzenie kopii zapasowych powinno być cyklicznym nawykiem każdej firmy – bez względu na wielkość zasobów środowiska informatycznego. W tym celu proponuję rozwiązanie dostępne w ITPunkt – usługę Aurora BaaS, która dba o bezpieczne przechowywanie danych.

W dobie zmasowanych cyberataków nic dziwnego, że firmy pragną zabezpieczyć swoje zasoby w najlepszy możliwy sposób, dopasowując rozwiązania do swoich możliwości finansowych oraz tych związanych z ograniczeniami i potrzebami infrastruktury IT. Aurora BaaS, czyli backup na zasadzie usługi, jest coraz to chętniej wybieranym rozwiązaniem w ITPunkt ze względu na wysoką dostępność systemu kopii zapasowych, bezpieczeństwa danych klienta czy możliwość odtworzenia środowiska z gwarancją integralności danych. 

Jak działa Aurora BaaS w praktyce?

Na początku wspomnę, że Aurora BaaS dzieli się na dwa „pakiety”: Basic oraz Advanced. Usługa ITPunkt Aurora BaaS w podstawowej wersji Basic jest doskonałym rozwiązaniem dla klientów chcących relokować backup do odrębnego DC pod kątem lokalizacji geograficznej - zgodnie z zasadą 3-2-1. W tym celu stawiamy na bezpieczeństwo oraz elastyczność, wykorzystujemy tunel VPN do przesyłania danych, jak również posiadamy certyfikat ISO 27001:2013.

Co ważne, kopie zapasowe naszych klientów są przechowywane na jednym z najbezpieczniejszych deduplikatorów na rynku, tj. na urządzeniu Dell Technologies z serii  DataDomain. Jeśli natomiast życzeniem klienta będzie szyfrowanie replikowanego backupu, z pomocą przychodzą serwery z systemem operacyjnym Linux (a dokładniej rozwiązanie Linux Hardened Repository). Wartym zaznaczenia jest fakt, że nasza usługa nie podlega pod tzw. vendor lock-ing, niezależnie od producenta oprogramowania oraz sprzętu, którego klient wykorzystuje do realizacji swoich kopii zapasowych, jesteśmy w stanie zaproponować i zrealizować replikację backupu w modelu BaaS. 

Nasze urządzenia zlokalizowane są w dwóch DC w Polsce o wymogach fizycznych i technicznych na poziomie TIER 3 i 4 oraz w jednym w Holandii dla organizacji, które chcą utrzymywać dane poza terenem naszego kraju.

Jak wspomniałem wcześniej, usługa Aurora BaaS ma również rozszerzoną wersję - Advanced. Różni się od wersji podstawowej tym, że dostarczamy do klienta backup w modelu on-premise poparty replikacją do naszego DC.

Aurora Baas - wyniki

Jestem po wielu spotkaniach z klientami, na których wspólnie z naszym wdrożeniowcem Jakubem Kłodą szczegółowo opowiadaliśmy o naszym rozwiązaniu. Stan na dziś jest taki, że aż 6 firm, z którymi współpracuję jako opiekun handlowy, zdecydowało się na podjęcie współpracy i realizację uslugi ITPunkt Aurora BaaS. Nie mogę doczekać się kolejnych współprac!

 

Chętnie poznam Twoją opinię - czy replikacja backupu pod kątem dodatkowej lokalizacji jest potrzebna? A może masz dodatkowe pytania na temat Aurory BaaS? Zapraszam do kontaktu na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!

 

Nasi klienci :

Nasi partnerzy :

Centrala ITPunkt

40-322 Katowice, ul. Wandy 18A

Oddział Wrocław

54-203 Wrocław,
ul. Legnicka 57W/13
tel. +48 32 797 0320 w. 5
fax +48 32 797 0319

Oddział Kraków

31-416 Kraków,
ul. Dobrego Pasterza 13/4
tel. +48 32 797 0320 w. 4
fax +48 32 797 0319

Oddział Warszawa

02-660 Warszawa,
ul. Irysowa 7
tel. +48 32 797 0320 w. 3
fax +48 32 797 0319

Oddział Poznań

61-693 Poznań,
ul. Piątkowska 173
tel. +48 790 290 623

© Copyright 2023 ITPUNKT sp z o.o. . All Rights Reserved.