MASZ PYTANIA ? ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Image
DOSTAWCA NOWOCZESNYCH

USŁUG INFORMATYCZNYCH

Jesteśmy partnerem

Image
poniedziałek, 17 sierpień 2020 17:34

JAK DZIAŁA KONFIGURATOR MINEIT?

Konfigurator mineIT

Dostępny na stronie mineit.pl konfigurator pozwala w banalnie prosty sposób wybrać, a następnie skonfigurować dowolny serwer, macierz lub przełącznik sieciowy z oferty Dell Technologies. Jak to działa?

W naszym poprzednim tekście dowiedzieliście się, dlaczego warto skorzystać z mineIT. Dziś kilka słów o tym, jak w praktyce wygląda jego używanie. A jest bardzo proste i intuicyjne!

Jak używać konfiguratora mineIT?

Krok 1

Wystarczy wybrać interesującą nas kategorię - na przykład, "Serwery Dell EMC PowerEdge" - następnie podkategorię, w której decydujemy, czy interesują nas serwery rackowe, rackowe z procesorami AMD, czy w obudowach typu tower, wreszcie w trzecim kroku zdecydować się na konkretny produkt. Tu zaczyna się najważniejsze: możliwość wirtualnego poskładania dowolnej konfiguracji wybranego urządzenia. Chociaż tak naprawdę, to wcale nie "dowolnej" - jednak o tym, co nas ogranicza i dlaczego to ważne opowiemy trochę dalej. 

konfigurator mineIT

Krok 2

Wróćmy tymczasem do konfiguracji: na stronie produktu znajdziemy wyczerpującą listę wszystkich komponentów, poczynając od obudowy, poprzez procesor, pamięć RAM, moduły SD, kontrolery RAID, dyski, karty sieciowe i wiele innych, aż do zasilacza. Uzupełniają ją takie elementy jak system operacyjny, licencje CAL, licencje na dodatkowe oprogramowanie czy gwarancja. Absolutnie każdy punkt tej listy możemy zmieniać, dopasowując ostateczną konfigurację do swoich potrzeb. Przykładowo w bazowej konfiguracji są dwa moduły pamięci RAM po 8 GB każdy. Może uzupełnić je o kolejne dwa, takie same? A może zastąpić modułami 16 GB? Albo wstawić dwa takie i dwa takie? Proszę bardzo, wystarczy zaznaczenie odpowiedniej opcji i wpisanie liczby modułów. Konfigurator samodzielnie wychwyci potencjalne błędy i podpowie właściwą konfigurację.

 

jak działa konfigurator mineIT

 

Krok 3

 

W ten sam sposób można dodać kolejne karty sieciowe, wybrać model procesora, zmienić moduł SD, dodać lub usunąć licencje na VMware czy wstawić kontrolery RAID i zdecydować się na konfigurację macierzy RAID. Każdy wybierany element jest opisany odpowiednimi parametrami oraz, rzecz jasna, ceną, jaką trzeba za niego zapłacić. Nie musicie jednak sami dodawać jej do, albo odejmować od ceny konfiguracji bazowej. Kiedy klikając w pola wyboru dodajemy lub usuwamy jakiś komponent, podawana na górze strony orientacyjna cena wybranej konfiguracji aktualizuje się automatycznie, odzwierciedlając nasze decyzje. Na podobnej zasadzie jak serwery skonfigurujemy również macierze Dell EMC, przełączniki sieciowe i inne produkty.

   

Konfiguracja to nie wszystko

 

Dodatkowo oferujemy również rozwiązanie Dell Live Optics, które pozwoli nawet w 24 godziny zebrać i przeanalizować informacje – niezwykle przydatne przy modernizacji infrastruktury – które możemy następnie wykorzystać przy konfiguracji, wybierając najbardziej optymalne dla nas rozwiązania.

Chcąc poznać dokładną specyfikację techniczną oferowanych produktów, każdego klienta zapraszamy do Bazy Wiedzy. Znajdzie tam szczegółowe informacje, które pomogą odpowiedzieć na wiele potencjalnych pytań związanych z urządzeniami Dell EMC.

Wraz ze wspomnianą Bazą Wiedzy, Dell Live Optics oraz samym Konfiguratorem, klient posiada komplet potężnych narzędzi, dzięki którym może dobrać odpowiednią dla siebie infrastrukturę i rozwiązania z rodziny Dell EMC, które zaspokoją wszystkie potrzeby IT, jakich wymaga aktualnie firma. 

 konfigurator mineIT działanie do czego służy konfigurator mineIT

Skutek? Lepsze decyzje

Dzięki konfiguratorowi mineIT zyskujemy dostęp do tego, co najważniejsze w procesie zakupowym - do błyskawicznej, rzetelnej, wiarygodnej i fachowej informacji, która pozwala przygotować solidne plany i podejmować przemyślane, optymalne decyzje dużo szybciej i z mniejszym wysiłkiem. W dodatku o dowolnej porze i z dowolnego miejsca na świecie. Jeśli nie lubicie marnować swojego czasu, zależy wam na tym, żeby wybierać najlepsze rozwiązania, albo po prostu zawsze chcieliście kupować serwery siedząc w kąpielówkach na pomoście nad mazurskim jeziorem, zapraszamy do odwiedzenia strony mineIT.pl i wypróbowania konfiguratora. Spodoba się Wam!

 

 

Piotr Gigoń

 

Nasi klienci :

Nasi partnerzy :

Centrala ITPunkt

41-700 Ruda Śląska, ul. Szyb Walenty 26A

tel.: +48 32 797 0320

Oddział Wrocław

54-203 Wrocław,
ul. Legnicka 57W/13
tel. +48 32 797 0320 w. 5
fax +48 32 797 0319

Oddział Kraków

31-416 Kraków,
ul. Dobrego Pasterza 13/5
tel. +48 32 797 0320 w. 4
fax +48 32 797 0319

Oddział Warszawa

02-849 Warszawa,
ul. Krasnowolska 82L
tel. +48 32 797 0320 w. 3
fax +48 32 797 0319

Oddział Poznań

60-693 Poznań,
ul. Drobnika 12-14
tel. +48 790 290 623