Image
DOSTAWCA NOWOCZESNYCH

USŁUG INFORMATYCZNYCH

Jesteśmy partnerem

Image
piątek, 16 grudzień 2022 12:12

ITPunkt, Dell Technologies i Microsoft otwierają Centrum Kompetencyjne Azure Stack HCI.


ITPunkt dzięki współpracy z firmami Dell Technologies i Microsoft zbudowało Centrum Kompetencyjne Azure Stack HCI. Jego celem jest pokazanie klientom możliwości chmury hybrydowej Azure Stack HCI. Microsoft Azure jest liderem na światowym rynku przetwarzania danych w chmurze i zapewnia bogatą funkcjonalność platformy jako usługi (PaaS), zintegrowane produkty oprogramowania jako usługi (SaaS) oraz możliwości chmury hybrydowej. W Centrum Kompetencyjnym w Katowicach klienci będą mogli korzystać, weryfikować i testować to nowe rozwiązanie na rynku.

Wiele klientów czekało na powstanie Centrum Kompetencyjnego, a sam CEO ITPunktu, Łukasz Szulik mówi: „[…] jesteśmy w stanie pokazać naszym klientom, jak szybkie stabilne i skalowane jest to rozwiązanie.

Przedstawiciel wieloletniego partnera ITPunkt, Krzysztof Janowski z Dell Technologies zapewnia o dużych wysokich kompetencjach naszej firmy w wdrażaniu tego rozwiązania u klientów:
Rozwiązania Azure Stack HCI dostarczone przez firmę Dell Technologies do partnera z bardzo wysokimi kompetencjami ITPunkt, zaowocowało zbudowaniem centrum kompetencyjnym. Zachęcamy was wszystkich do korzystania, weryfikowania, jak również testowania tego rozwiązania, z uwagi na fakt, że jest to dość nowe rozwiązanie obecnie na naszym rynku. A z drugiej strony patrząc przez pryzmat kompetencji, jakości i inspiracji, którą dostarcza ITPunkt, warto z tego rozwiązania korzystać.” 

Czym jest chmura hybrydowa Azure Stack HCI?

To rozwiązanie, które pozwala na połączenie w jeden system zarządzania lokalnej infrastruktury serwerów oraz działających tam systemów i aplikacji z zasobami dostępnymi w ramach chmury obliczeniowej. Integracja chmury prywatnej i publicznej daje możliwość wydzielenia środowisk wraz z separacją i zabezpieczeniem danych zgodnie z potrzebami klienta. Dane, które wymagają większej ochrony, gdzie aspekt bezpieczeństwa jest bardzo ważny, można przechowywać lokalnie, a część chmurowa może stanowić miejsce na przechowywanie kopii bezpieczeństwa, będąc jednocześnie alternatywnym środowiskiem pracy w przypadku awarii.

Dla kogo jest chmura hybrydowa Azure Stack HCI?

Jest to rozwiązanie zarówno dla firm sektora finansowego, medycznego, produkcyjnego, jak i dla instytucji publicznych. Rozwiązania oparte o Azure Stack HCI daje klientom gwarancję szybszej dostępności usługi, a dzięki dedykowanej infrastrukturze większe bezpieczeństwo.

Nowa opcja licencjonowania Azure Stack HCI

Microsoft 12 października 2022 ogłosił nową opcję licencjonowania Azure Stack HCI. Azure Stack HCI jest za $0 przy posiadaniu Windows Server DC z Software Assurance (licencja na wszystkie core-y fizyczne klastra). Co więcej, oprócz Azure Stack HCI, klient może otrzymać za darmo Azure Kubernetes Service (AKS), który do tej pory był za $24 za vCore za miesiąc (czyli sporo drożej niż sam Azure Stack HCI). Obecnie za 1 core fizyczny dostaje się licencję na 1 vCore.

Centrum Kompetencyjne Azure Stack HCI

Skontaktuj się z nami w sprawie Centrum Kompetencyjnego Azure Stack HCI

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Centrum Kompetencyjne HCI w ITPunkt, ul. Wandy 18A,40-322 Katowice. 

Partnerzy Centrum Kompetencyjnego Azure Stack HCI

Nasi klienci :

Nasi partnerzy :

Centrala ITPunkt

40-322 Katowice, ul. Wandy 18A

Oddział Wrocław

54-203 Wrocław,
ul. Legnicka 57W/13
tel. +48 32 797 0320 w. 5
fax +48 32 797 0319

Oddział Kraków

31-416 Kraków,
ul. Dobrego Pasterza 13/4
tel. +48 32 797 0320 w. 4
fax +48 32 797 0319

Oddział Warszawa

02-660 Warszawa,
ul. Irysowa 7
tel. +48 32 797 0320 w. 3
fax +48 32 797 0319

Oddział Poznań

61-693 Poznań,
ul. Piątkowska 173
tel. +48 790 290 623

© Copyright 2023 ITPUNKT sp z o.o. . All Rights Reserved.