Image
DOSTAWCA NOWOCZESNYCH

USŁUG INFORMATYCZNYCH

Jesteśmy partnerem

Image
piątek, 28 lipiec 2023 07:57

Wdrożenie technologii wirtualizacji dla Wydawnictwa Zielona Sowa

Opis klienta

Usługobiorca wdrożeń ITPunkt to Zielona Sowa - wydawnictwo działające na rynku od 1995 roku. W swoim portfolio posiada liczne tytuły literackie przeznaczone dla dzieci i młodzieży, zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. Przedsiębiorstwo stale rozwija swoje portfolio, wydając około 400 nowości rocznie, a w swojej bieżącej ofercie ma obecnie ponad 1000 publikacji.

 

Wyzwania biznesowe

W infrastrukturze IT Zielonej Sowy pojawiły się poważne przeszkody wynikające z braku przestrzeni na dane wydawnictwa – zabrakło miejsca na archiwizowanie opracowanych już projektów, ponadto uniemożliwiało to również realizacje przyszłych celów firmy. Kolejnym problemem był brak zabezpieczenia danych, co wiązało się z dużym ryzykiem ich utracenia. Mogłoby to zaburzyć plany wydawnicze firmy i doprowadzić do utraty jej dochodów. Co więcej, infrastruktura sprzętowa, na której pracował dział IT wydawnictwa, opierała się na przestarzałej technologii. Technologia ta w każdej chwili mogła ulec awarii, co mogłoby również potencjalnie sparaliżować pracę Zielonej Sowy i doprowadzić do poważnych strat finansowych i wizerunkowych. Dane wydawnictwa były przechowywane na serwerach, przenośnych nośnikach pamięci, niewielkich NAS-ach oraz na komputerach stanowiskowych. Nie istniało realne zarządzanie dostępem do nich. Dane były udostępniane z poszczególnych lokalizacji grupom użytkowników oraz były w niewłaściwy sposób zabezpieczone, co mogło skutkować ich utratą.

 

Najważniejsze problemy, przed którymi stało wydawnictwo:

  • praca na przestarzałej i awaryjnej infrastrukturze,
  • brak możliwości realizowania nowych projektów i archiwizowania obecnych,
  • brak zabezpieczenia danych, wysokie ryzyko ich utracenia,
  • wysokie ryzyko sparaliżowania pracy firmy, poważnych strat finansowych i wizerunkowych.

  

Rozwiązanie

Wydawnictwo Zielona Sowa zwróciło się o pomoc do firmy ITPunkt, z którą owocnie współpracowało już od kilku lat. Dotychczas ITPunkt był dla wydawnictwa dostawcą rozwiązań dla stanowisk pracy użytkowników oraz źródłem wiedzy i kompetencji w wielu obszarach IT. Wsparcie ITPunkt było pewnym wyborem zapewniającym klientowi spokój i bezpieczeństwo. W celu rozwiązania problemów wydawnictwa ITPunkt stworzyło od nowa środowisko IT - wdrożyło technologię wirtualizacji i bardzo wydajną macierz dyskową firmy IBM, która umożliwiła zbudowanie wydajnego i elastycznego środowiska pracy.

 

IBM Flash System 5035 x Zielona Sowa

Macierz IBM FlashSystem jest idealnym rozwiązaniem dla wydawnictwa Zielona Sowa, które zajmuje się między innymi sprzedażą e-commerce. Wszystko ze względu na wysoką dostępność danych i ich bezpieczeństwo, które było priorytetowe dla Zielonej Sowy.

Macierz klasy 5000 umożliwia rozwój wydawnictwa i jego projektów poprzez alokowanie miejsca na duże ilości danych przy jednoczesnym niskim koszcie ich przechowywania. W przypadku awarii, za pomocą macierzy, wydawnictwo szybko uzyska dostęp do danych z kopii zapasowej, nie martwiąc się o potencjalne przestoje w sprzedaży i utratę zysków. Spełnienie potrzeb wydawnictwa Zielona Sowa było możliwe dzięki wysokim parametrom tego rozwiązania: pamięć flash posiadająca zaawansowane funkcje szyfrowania i pule redukcji danych z kompresją, możliwość deduplikacji oraz łączenia w klastry w celu skalowania w górę i w poziomie, jak również możliwość rozbudowy modelu do 35 PB w ramach pojedynczego systemu. Warto dodać, że urządzenie sprawnie obsługuje systemy z średnim obciążeniem przy zwiększonej wydajności do nawet 33% w stosunku do maszyn poprzedniej generacji, co z pewnością było odczuwalne w infrastrukturze IT Zielonej Sowy.

 

Rezultaty uzyskane przez Wydawnictwo Zielona Sowa

Przede wszystkim w wydawnictwie znacząco wzrósł poziom bezpieczeństwa danych dzięki technologii wirtualizacji. Dane firmy zostały przeniesione na macierz dyskową IBM, która zapewnia wysoki poziom ich dostępności i posiada dużo przestrzeni na przyszłe projekty firmy. Dzięki rozwiązaniom zaproponowanym przez ITPunkt udało się scentralizować gromadzone dane, co umożliwiło również wdrożenie skutecznego systemu backupu. Obecnie w infrastrukturze IT wydawnictwa można świadomie zarządzać bezpieczeństwem danych i sprawnie je backupować.

W razie potencjalnej awarii sprzętowej czas na ponowne uruchomienie systemów i uzyskanie dostępu do niezbędnych dla funkcjonowania danych jest krótki, co chroni firmę przed kosztownymi przestojami w pracy. Pracownicy nie muszą się już obawiać, że w najmniej odpowiednim momencie systemy ulegną awarii. Zielona Sowa zyskała bezpieczeństwo i spokój, w którym może dalej umacniać swoją pozycję na rynku jako renomowane i sprawnie działające wydawnictwo.

 

Wyniki współpracy Zielonej Sowy i ITPunkt:

  • wysoki poziom bezpieczeństwa danych firmy,
  • możliwość realizacji nowych projektów,
  • ochrona przed kosztownymi przestojami w pracy,
  • opieka wysoko wykwalifikowanych specjalistów nad całym środowiskiem IT.

 

Wkład ITPunkt w rozwój biznesu

Wydawnictwo Zielona Sowa po raz kolejny było zadowolone ze współpracy z ITPunkt i wysokiej jakości usług, które wdrożyliśmy w przedsiębiorstwie. Kierując się dużym zaufaniem, na które pracowaliśmy przez te lata, podjęto decyzję o przekazaniu nam w opiekę całego środowiska IT i od tej pory nasz zespół specjalistów dba o prawidłowe funkcjonowanie systemów w przedsiębiorstwie. Użytkownicy w wydawnictwie zyskali stałe wsparcie informatyczne. Specjaliści z ITPunkt przejęli odpowiedzialność nad dalszym stabilnym i bezpiecznym rozwojem infrastruktury, która jest narzędziem do rozwoju funkcjonowania całego wydawnictwa.

 

Nasi klienci :

Nasi partnerzy :

Centrala ITPunkt

40-322 Katowice, ul. Wandy 18A

Oddział Wrocław

54-203 Wrocław,
ul. Legnicka 57W/13
tel. +48 32 797 0320 w. 5
fax +48 32 797 0319

Oddział Kraków

31-416 Kraków,
ul. Dobrego Pasterza 13/4
tel. +48 32 797 0320 w. 4
fax +48 32 797 0319

Oddział Warszawa

02-660 Warszawa,
ul. Irysowa 7
tel. +48 32 797 0320 w. 3
fax +48 32 797 0319

Oddział Poznań

61-693 Poznań,
ul. Piątkowska 173
tel. +48 790 290 623

© Copyright 2023 ITPUNKT sp z o.o. . All Rights Reserved.